FESTIVAL 2010

SIMULTAN#6 - PROGRAM
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
joi - 30. septembrie
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teatrul Maghiar - sala mare

18.00h
Deschidere SIMULTAN#6
18.30 - 19.30h
PROIECTII VIDEO I
Daniel Ronnstam /se, Andreas Zingerle /at, Jennifer Campbell /us, Jorge Garcia /es,
Eszter Szabo /hu, Roy Menahem Markovich /il, Soyeon Jung /kr/us, Mary Flanagan /us,
Adi Gelbart /il/de, Glenn Church uk/us, Azhar Shukor /sg, Cezar Lazarescu /ro, Jennifer Campbell /us, Jan Moravec [ID-Mora] /es, Jeremy Rotsztain /ca/us, Richard O’Sullivan /uk, Max Hattler /de/uk, Johanna Reich /de, Linda Ford /us, Marius Tanasescu /ro/ca
-> detalii
19.30 - 20.30h
PROIECTII VIDEO II
Jihye Park /kr/uk, Martin Messier /ca, Nelly-Eve Rajotte /ca, Andreas Stoiber /d,
Ashley John Pigford /usa, Alin Cristea /ro, Alexandra Mateescu /ro, Anders Weberg /se,
Chris Meighan /nl, Daniel Ronnstam /se, Daniel Ronnstam /se,
David Colagiovanni and Melissa Haviland /ca, Gareth Hudson /uk, Jean Gabriel Periot /fr, Helena Schultheis /hr, Harald Rettich /de, Hsin-Wei Chen /tw, Antti Savela /se,
Valentina Ciarapica /it, Jon Rafman /ca
-> detalii
20.30 -21.30h
POSTSPECTACLE PRACTICE
lecture performance de Florin Flueras
-> detalii

Daos Club
22.00h
*NIGHT VISION - SIMULTAN#6 afterparty
cu Leizaboy, TMK, Alpha Bite, visuals flo’ -> detalii

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
vineri - 1. octombrie
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teatrul Maghiar - sala mare
16.30 - 17.30h
PROIECTII - COLOGNE OFF – Cologne International Videoart Festival
prezentare de Wilfried Agricola de Cologne, director festival
-> detalii
17.30 - 18.30h
PXPRD
/D/IT - instalatie / live performance sonor -> detalii
18.30 - 19.30h
CANDIDATURA LA PRESEDENTIE
- spectacol / performance -> detalii

Sinagoga din Cetate
20.00 - 21.00h
MAGNETIC MATRIX
/SI - instalatie / live performance audio-vizual -> detalii
21.00 - 22.00h
ZAN LYONS
/UK- live performance audio-vizual -> detalii
22.00 - 23.00h
CICALLEY
/HU - live performance sonor -> detalii

Daos Club
23.00h
*NIGHT VISION - SIMULTAN#6 afterparty
cu Tom Wilson, Flore, Alexandru Jijian, visuals flowerstepper
-> detalii

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
sambata - 2. octombrie
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teatrul Maghiar - sala studio
14.00 - 15.00h
ENDLICHE AUTOMATEN | Laptoporchester Berlin
- film documentar despre turneul compozitional in sud estul Europei in 2009 -> detalii
15.00 - 16.00h
PROIECTII VIDEO III
Przemek Wegrzyn /pl, Jonas Nilsson /se, Agricola de Cologne /de, Vienne Chan /ca/de, Melissa Bruno /us, Nicole Pruckermayr /at, Katja Sovre /si, Michael Douglas Hawk /us,
Sally Grizzell Larson /us, Noah Klersfeld /us, Robbie Land /us, Signe Lillemark /dk,
Sarah Buckius /us, Clint Enns /ca, Sarah Buckius /us, Tilman Küntzel /de, Rick Niebe /it, Stephanie Hough /ie, Chris Dupuis /ca/nl, Vesna Bukovec /si, George Pfau /us,
Alexandra Moralesova /cz, Jenny Herrick /us
-> detalii
17.00 - 18.00h
POSTHUMAN - spectacol / performance -> detalii
cu Iuliana Stoianescu, Valentina Desideri, Florin Flueras
18.00 - 19.00h
WORKSHOP - posibilele evolutii postumane
cu Florin Flueras, Valentina Desideri, Iuliana Stoianescu -> detalii
18.00 - 19.30h
'MADY-BABY' - spectacol din programul teatrului "Csiky Gergely"
parcare Hotel Timisoara (17 locuri disponibile) -> detalii

Sinagoga din Cetate
20.00 - 21.00 H
PROIECTII VIDEO IV
Thorsten Fleisch /de, Alejandro Schianchi /ar, Colin Lawson /uk, Harvey Goldman and Ken Ueno /us, HP Process aka Hortense Gauthier & Philippe Boisnard /fr,
David Muth /at/uk, Roberto Musanti /it, James Snazell /uk, Jeff Sutton /uk,
Osvaldo Cibils /uy/it, Ocusonic /uk, Sadeghi Kamran /ir/us, Stefan Pautze /de, Tonino Casula & Roberto Zanata/it
-> detalii
21.00 - 22.00h
BERNHARD LOIBNER /AT - live performance sonor -> detalii
22.00 - 22.30h
SILLYCONDUCTOR /RO - live performance sonor -> detalii
22.30 - 23.30h
GRPL/CNTR /RO - dj/vj set -> detalii
23.30h
INCHIDERE SIMULTAN#6

-
organizatorii isi rezerva dreptul de a face modificari in program

 
_info festival
_program
_artisti video
_proiecte live
_dans/perform.
_prezentari
_locatii
_bilete
_parteneri
PAST EDITIONS
_festival 2009
_festival 2008
_festival 2007
_festival 2006
_festival 2005
STAY IN TOUCH
_newsletter
_facebook
_myspace
_youtube
 
 
© 2010, Simultan Association