27 SEPT.

17:00
Deschidere SIMULTAN XV.

17:00 22:00
UNSEEN

INSTALAȚII
Andreea Anghel, Apparatus 22, Irina Bujor, Ioana Vreme Moser & Dan Perjovschi

VIDEO
Arash Akbari [IR], Darko Aleksovski [MK], Valeria Barbas [MD], Jason Bernagozzi [US], Pamela Breda [IT], Sarah Buckius [US], Methas Chantawongs [TH], Clara de Cápua [BR], Michael Dietrich [AT]. Celia Eid, Sébastien Béranger [FR], Iulia Enkelana[RO], Marina Feldhues [BR], Milad Forouzandeh [IR], Duda Gambogi [BR], Ileana Gherghina [UK], Ian Haig [AU], Alex Halka [RO], Constantin Hartenstein [DE], Alexander Isaenko [UA], AUJIK [JP], Markus Keim, Beate Hecher [AT], Abel Korinsky, Petya Stoykova [DE/BG], Vilmos Koter [RO], Kamila Kuc [UK], Vishal Kumaraswamy [IN], Arnaud Laffond [FR], Cezar Lăzărescu [RO], Fu Le [FR], Florencia Levy [AR], Laura Luna Castillo [MX], Ciołkowska Marta [PL], Ruxandra Mitache, Andrei Mitache [RO/CH], Niladri Mukherjee [IN], Smaragda Nitsopoulou [GR], Marie Ouazzani, Nicolas Carrier [FR], Sliaupa Paulius, Elia Claessen [BE/LT], MЫК – Polina Kardymon, Vladimir Bocharov [RU], Janaina Politi Wagner [BR], Laurian Popa [RO], Nuno Sá pessoa, Jose Cruzio [PT], Alexandre Silveira, Ticiano Monteiro [BR], Elena Solis, Daniela Solis [MX], Calum Stamper [UK], Eszter Szabó [HU], Kent Tate [CA], Anamaria Tatu [RO/DE], Kosta Tonev [BG/AT], Isabel Val, Josep Gutiérrez, Anna Hierro [ES], Roland Wegerer [AT]

17:00 22:00
— CONEXE
ORAȘE UTOPICE, SOCIETĂȚI PROGRAMATE
COLABORATORY

20:00
ROZI MÁKÓ NEST – Live performance

21:00
MR. H – Dj set


28 SEPT.

16:00 22:00
UNSEEN
INSTALAȚII
VIDEO

16:00 22:00
— CONEXE
ORAȘE UTOPICE, SOCIETĂȚI PROGRAMATE
COLABORATORY

20:00
FAUSTO MERCIER – Live performance

21:00
THY VEILS – Live performance


29 SEPT.

16:00 22:00
UNSEEN
INSTALAȚII
VIDEO

16:00 22:00
— CONEXE
ORAȘE UTOPICE, SOCIETĂȚI PROGRAMATE
COLABORATORY

20:00
SEROTO / SCOTOM – Live performance

21:00
PSIHODROM – Live performance


30 SEPT.

16:00 22:00
UNSEEN
INSTALAȚII
VIDEO

16:00 22:00
— CONEXE
ORAȘE UTOPICE, SOCIETĂȚI PROGRAMATE
COLABORATORY

20:00
ASMR – Live performance

20:30
USVRPER RISING – Live performance

21:00
SILLYCONDUCTOR – Live performance


01 OCT.

16:00 22:00
UNSEEN
INSTALAȚII
VIDEO

16:00 22:00
— CONEXE
ORAȘE UTOPICE, SOCIETĂȚI PROGRAMATE
COLABORATORY

21:00
MAKUNOUCHI BENTO – Live performance


02 OCT.

16:00 22:00
UNSEEN
INSTALAȚII
VIDEO

16:00 22:00
— CONEXE
ORAȘE UTOPICE, SOCIETĂȚI PROGRAMATE
COLABORATORY

19:00
UNEARTHING +/- ‘89 – Masă rotundă

20:00
SIMINA OPRESCU – Live performance

21:00
DIANA MIRON / LAURENȚIU COȚAC / SIAN BRIE – Live performance


03 OCT.

16:00 22:00
UNSEEN
INSTALAȚII
VIDEO

16:00 22:00
— CONEXE
ORAȘE UTOPICE, SOCIETĂȚI PROGRAMATE
COLABORATORY

19:00
IANCU DUMITRESCU – Prezentare / atelier

20:00
IANCU DUMITRESCU – Audiție

21:00
PETER KUTIN – Live performance